Covid-19 salgını nedeniyle Müşteri Temsilcilerimiz 09:30 - 15:00 saatleri arasında hizmet vermektedir.
Voit Bakırköy Showroom

Kondisyon Bisikleti ile Fitness

Kondisyon Bisikleti ile fitness, egzersiz yapmak ve sağlıklı kalabilmek için çok iyi bir araçtır. Kondisyon Bisikleti eski zaman bir yerinde egzersiz aletidir. Bir çok egzersiz aleti geldi ve geçti ancak Kondisyon Bisikleti, fitness düzeyini yükselten kanıtlanmış bir alettir.

Bütünleyici bir fitness programı için kardiyo vasküler gibi kalp kaslarını geliştirme egzersizleri yanında esnek hamleleri de içeren egzersizler yapılması gerekir. Kardiyo bisikleti bütün bir egzersiz programının anahtarı niteliğindedir. Yağışlı ya da soğuk bir havada yada gece ve gündüz dahi, kapalı ortamda yapabileceğiniz kullanışlı bir egzersiz aletidir.

Kardiyo vasküler egzersiz için, Kondisyon Bisikleti ile eğer yeni başlıyprsanız nabız atışınızı %50, eğer daha deneyimliyseniz %70 arttırabilirsiniz. Bu nabız atışını 15 dakika ve daha uzun süre koruyabilmeniz gerekir. Maksimum nabız atışınız 220’den kendi yaşınızın çıkarılmış halidir. Bunu tutturabilmek için kardiyo bisikleti idealdir. İhtiyacınıza göre efor hedef seviyesini ayarlayabilirsiniz. Elbetteki bunun yanında düzenli bir bisiklet ve koşu egzersizlerini yapmak size yarar sağlayacaktır. Ayrıca bu durum rutinin sıkıcılığını giderir ve daha zevkle egzersiz yapmanızı sağlar. Canınız sıkılırsa zaman içinde egzersizi bırakma riskiniz doğabilir.

Sürekli aynı hızda pedal çevirmek yerine egzersizinizi çeşitlendirin. Örneğin Kondisyon Bisikletinde aşağıdaki gibi bir yol izleyebilirsiniz:

3 dakika yavaş ısınma hızı
2 dakika ortalama hız
1 dakika hızlı
2 dakika ortalama hız
1 dakika hızlı
1 dakika ortalama hız
30 saniye hızlı
1 dakika ortalama hız
30 saniye hızlı
2 dakika ortalama hız
1 dakika hızlı
2 dakika ortalama hız
3 dakika yavaş hız


İddiaya gireriz bu sizi sıkmayacaktır.

Kas geliştirme için ağırlık çalışmasının yerini hiçbir şey tutamaz. Haftada bir defa yapacağınız ağırlık kaldırma egzersizi sizi geliştirmeye yardımcı olacaktır.

Asla Kondisyon Bisikletinin kas geliştirmede yarar sağlamayacağını düşünmeyin. En düşük vücut kondisyonunuzda dahi, Kondisyon Bisikleti minimum düzeyde kaslarınızı çalıştırmanızda yardımcı olacaktır. Eğer hem bisiklet hem de kollarınızı çalıştırabileceğiniz bir alet ile çalışırsanız tüm egzersizinizi tamalamış olacaksınız. Ama yine de Kondisyon Bisikleti egzersizinizi bir ağırlık kaldırma programı ile kombine etmeniz gerekmektedir.
Visa Master
© Voitbayi.com her hakkı saklıdır.