Covid-19 salgını nedeniyle Müşteri Temsilcilerimiz 09:30 - 15:00 saatleri arasında hizmet vermektedir.
Voit Bakırköy Showroom

Koşu Bandı Kalori Yakımı

Yürüyüş yapmak dünya çağında en iyi kilo verme yöntemi olarak adlandırılırken, en iyi yürüyüşünde Koşu Bandı ile yapılabileceği aşikardır. İşte size daha hızlı ve kolay kilo verebilmek için Koşu Bandı ile yapabileceğiniz bir kaç yürüyüş türü. Bu egzersizler yalnızca kilo vermenize yardımcı olmayacak ayrıca vücudunuzdaki fazlalıklarınızdan kurtularak güzel bir görünüme sahip olmanızı sağlayacaktır.

Koşu Bandı href=../../Kosu-Bandi> Koşu Bandı yürüyüşü bilinen en kolay kilo verme yöntemlerinden biridir. Aslında jogging seansları ile çok daha fazla kalori yakabilirsiniz. Fitness seviyeniz ne olursa olsun, yürüyüş egzersizinin karakteristik özelliğinden dolayı stres atıcı olması popülaritesini yükseltmiştir. Eğer bir Koşu Bandı yürüyüş programına başlamak istiyorsanız, sıklıkla uygulanan aşağıdaki şekillerde bir program takip edebilirsiniz:

Kollarınızı çalıştırmaya başlayın. Koşu Bandı seansınızda kollarınızı çalıştırarak, üst vücudunuzu da çalıştırmış olursunuz. Koşu süresinde 1-2,5 kg arasında ağırlıklarla kollarınızı çalıştırabilirsiniz. Kol kaslarınızı pompalamak ileriye doğru daha hızlı koşmanıza yardımcı olacaktır. Bu daha fazla yol kat etmeniz ve daha fazla kalori harcamanız anlamına gelir.

Eğim aralıklarını oluşturun: Bir yürüyüşte eğim çıkmak, kalori yakmanın en hızlı yoludur. Ancak tüm yürüyüş seansınızı eğimli zeminde geçirmeniz gerekmemektedir. Her 5-10 dakikada bir 30-60 saniyelik eğimli yürüyüşünüz amaca ulaşmanızı sağlayacaktır. Bu ayrıca çalışma sonrasında size kalori yakımında yardımcı olacaktır.

Adımlarınızı değil, yürüyüş hızınızı arttırın: Bacak mesafesi düşük olan kişilerin artık daha fazla yol alamadığından dolayı daha az kalori yaktıklarını düşünmelerine gerek yok. Önemli olan adım sıklığıdır. Sık adım atmak daha fazla yol kat ederek kalori yakabileceğiniz hıza da ulaşmanıza yardımcı olur.

Yanlış spor ayakkabısının ayaklarda açacağı zedelenmeleri göz önüne alarak iyi bir çift yürüyüş ayakkabısı edinin. Ayrıca iyi bir ayakkabı daha fazla yürüyebilmenizi sağlarken daha fazla da kalori yakmanıza neden olur.

Yaralanmalardan kaçınmak için Koşu Bandını kullanmadan önce esneme-germe hareketlerini mutlaka yapınız. Hız yada mesafe arttıkça ön baldırınızın üzerine uygulanan şiddet artacak ve dolayısı ile ayakta yaralanmalar meydana gelecektir. Ön baldır esnetme hareketlerini de olabildiğince esnetmek gerekir.

Eğer yukarıdaki önemli noktaları uygulayarak Koşu Bandı href=../../Kosu-Bandi>Koşu Bandı yürüyüş programınızı gerçekleştirseniz, hem stres hem de kilolarınızdan arınarak zevkle yapabileceğiniz bir egzersizi yapmış olacaksınız.

Visa Master
© Voitbayi.com her hakkı saklıdır.