Covid-19 salgını nedeniyle Müşteri Temsilcilerimiz 09:30 - 15:00 saatleri arasında hizmet vermektedir.
Voit Bakırköy Showroom

Eliptik Egzersiz Aletlerinin Artıları

Koşu bantları en çok bilinen ev tipi spor aletleriydi. Artık değil! Yapılan araştırmalara göre eliptik egzersiz alet satışları artık Koşu Bandı satışlarını yakalamış durumda. Eliptik egzersiz aletlerinin dünya genelinde yaygınlaşması tabi ki zincirleme memnuniyet olarak adlandırılabilecek bir temele dayanıyor; İnsanlar her geçen gün daha fazla bu cihazın sağladığı sonuçlardan ve yapılan spor hareketinden memnun kalıyorlar. Eliptik cihazlar için sonuçları ortada ve bu cihazların yaygınlaşması da doğal bir sonuç durumunda.

 

Eliptik egzersiz aletlerinin artıları son derece fazladır ;eliptik egzersiz aletleri, hem üst hem de alt kas gruplarını aynı anda çalıştırıyor. Bunun yanı sıra vücut, bu eliptik hareket mekanizmasında daha az direnç, yorulma gibi tepkiler veriyor. Vücut direncini zorlamayan bu durum, orta yaş ve eklem rahatsızlığı sorunları yaşayanların eliptik egzersiz cihaz tercih nedenlerinin en önemlisi oluyor. Eliptik egzersiz aletleri bacaklara uygulanan, hareket sonucu oluşan baskıyı en aza indirmek üzere tasarlanmıştır. Yapılan eliptik spor hareketlerinin doğası gereği bacak kısmına direk bir baskı uygulanmaz ve zorlayıcı spor sonuçları dağıtılır. Ayaklar, bu hareket esnasında pedallardan hiç ayrılmaz. Eliptik hareket ayak bilekleri,diz ve kalçanın aşırıya kaçmayan hareket sınırlarında gerçekleşir. Yürürken ve koşarken atılan her adım  yere, ayakların vücut ağırlığının; hareketin getirdiği sonuçlar dahilindeki kısmını, darbe olarak vücuda geri döndürmektedir. Yani, vücut koşarken ya da yürürken darbe almaktadır.

 

Normal bir koşucu koşu esnasında ,ağırlığının 2 katından fazla bir ağırlığa maruz kalmaktadır. Bu darbe faktörü eklemleri ve sırtı doğrudan etkilemektedir. Koşu sonrasında oluşan eklem ağrılarının çoğu ve halk dilinde hamlanma olarak bilinen kas ağrılarının nedeni maruz kalınan ağırlıktır. Bu ağırlığı en aza indiren eliptik cihazlarda daha uzun süre spor hareketi yaparken koşu, yürüyüş gibi hareketlere oranla daha az kas ağrısı yaşanmaktadır.

 

Eliptik egzersiz sırasında maruz kalınan direnci en aza indirmek için eliptik egzersiz aletlerinde birbirinden ayrı iki pedal bulunur. Bu iki pedal, ayağın büyük adımlarına göre ayarlanabilir ve hareketlere rahatlıkla uyum sağlar. Hareketlerin yapıldığı sırada ayaklar pedallardan ayrılmaz. Eliptik egzersiz cihazında, alt ve üst kas gruplarının aynı anda çalıştığından söz etmiştik; bu kadar fazla miktarda ve çalıştırılma kapsamında kas grubunu aynı anda çalıştıran başka bir egzersiz aleti yoktur. Çalıştırılan kaslar şunlardır:  kuadriseps, kiriş, kalça, göğüs, sırt, trisep ve bisep kasları.

Visa Master
© Voitbayi.com her hakkı saklıdır.