Covid-19 salgını nedeniyle Müşteri Temsilcilerimiz 09:30 - 15:00 saatleri arasında hizmet vermektedir.
Voit Bakırköy Showroom

Eliptik Bisiklet ve Koşu Bandı

Koşu Bandı uzun süreli makine egzersizlerinin içinde en popüler olanıdır. Koşu Bandının yükselen popülaritesi eliptik çalıştırıcılar tarafından tehdit edilmektedir. Ki bu eliptik çalıştırıcılar tamamen etkisiz egzersizler sunar.

Uzun süren araştırmalar gösteriyor ki eliptik çalıştırıcılar koşu bantlarından çok daha popüler hale gelmeye başlamıştır. Ancak elbette ki burada zaman iyi hesap edilmeli. Gelin birlikte iki aletin avantaj ve dezavantajlarını karşılaştırarak benzerliklerini bulalım.

Koşu Bandı, motordan aldığı güç ile dönen bir bandın üzerinde koşabilme imkânı sağlayan bir egzersiz aletidir.

Diğer tarafta eliptik aletler daha modern ve sofistike egzersiz aletleridir. Size pedallar ve kolları kullanarak egzersiz imkânı sunar. Aslında gerçekten eliptik bir alette koşmazsınız.

Her ikisi de temel farklarda birer egzersiz aletidir. Gelin farkları karşılaştıralım.

Eliptik Bisiklet ve Koşu Bandı

Bir Koşu Bandında yürür, ağır ya da hızlı tempoda koşarsınız. Yürümek mi koşmak mı istediğinize göre hızı ayarlayabilirsiniz. Bir Koşu Bandında yürüyüp koşulabildiğinden bu yana gövdenin aşağısı çok fazla egzersize maruz kalırken, gövdenin yukarısı (özellikle kollar) neredeyse hiç egzersize dâhil olamamaktadır.

Koşu Bandında yastıklama sistemi olmasına rağmen stres ayak, ayak bileği, diz ve kalça tarafından emilir.

Diğer yanda eliptik aletler hem üst hem alt vücudunuzu çalıştırır. Pedallar alt bedeninizi çalıştırırken, flexible kollar, kollarınızı, omuzlarınızı ve sırtınızı geliştirir. Eliptik alet ile Koşu Bandına oranla çok daha hızlı bir şekilde hedef nabız atışına ulaşırsınız.

Eliptik aletler bedeninize çok daha düşük şok düzeyleri ile egzersiz imkânı sağlar. Ayrıca vücudunuz çok daha sıkı çalıştığından dolayı daha yoğun antrenman olanağı sağlar.

Koşu bantları oldukça popüler aletlerdir. Eliptik aletler Koşu Bandını hızla yakalamakta ve insanlar en moda olan egzersiz aletini kısa sürede tercih eder hale geleceklerdir.
Visa Master
© Voitbayi.com her hakkı saklıdır.