Covid-19 salgını nedeniyle Müşteri Temsilcilerimiz 09:30 - 15:00 saatleri arasında hizmet vermektedir.
Voit Bakırköy Showroom

Stres ve Masaj Aletleri

Stres; heyecan, sinirli bir konu, düğün, iş yerinde önemli bir görüşme, bir sunu ve daha birçok durumla ortaya çıkabilen mide ağrısı, hızlı kalp atışı, avuçların terlemesi, ağız kuruluğu gibi uyarılarla ortaya çıkan bir olgudur. Stres kaynağı negatif olduğu gibi pozitif de olabilir. Bazı iyi durumlar da stresi doğurabilir.

 

Stres, her insan da farklı fiziksel ve zihinsel tepkilerle karşımıza çıkmaktadır.Bazı insanlar cilt sorunlarıyla, bazıları dişlerini beğenmedikleri için ya da yaşadıkları olayların etkisiyle kendilerini sıkabilir ve mutsuz olabilirler. Ayrıca endişe, sorunlar, depresyon, huzursuzluk ve beslenme alışkanlıkları ayrıca düşünmek gibi birçok stres doğuran faktör vardır.

 

Stres biyolojik sorunlar doğurur. Örneğin bacaklarda kan akışı dengesi bozulur. Vücut tarafından bazı uyarılar ve değişimler yaşanabilir. Beyinde hipotalamus bez bir stresör olarak sempatik sinir sistemi uyarısı ile reaksiyona girer. Adrenalin gibi bazı hormonlar, kortizol ve norepinefrin gibi hormonlar stres sırasında vücutta farklı tepkiler doğurabilecek durumlara neden olabilir.Kan şekeri yükselir, gözler açıkca yorgun ve kötü görünebilir. Kronik stres te üreme sistemi yavaşlar ve cinsel isteksizlik açığa çıkar. Bir bağışıklık sistemi tepkisi olarak uyku engellenir. Stres sonucunda daha sinirli, saldırgan bir psikoloji görülür. Bağırsak ağırlıklı boşaltım sistemi sorunları, baş ağrısı,sinir gibi daha birçok fiziksel sorun ortaya çıkar veya gelişme eğilimi gösterir.

 

 Stres günlük hayatta yaşam kalitesine ciddi etkiler yapabilir. Profesyonel yardım alınmalıdır. Stres sonucu, hafif korkular fazla sorun edilebilir, uyku ve yeme alışkanlıkları sağlıksız bir vücut dengesine yol açabilir. Stres için profesyonel yardımın yanı sıra stres yaşayan bireyler kendilerine bir takım stres azaltıcı faaliyetler veya uygulama alanları oluşturabilir. Örneğin masaj aletleri stresi azaltmak için etkilidir. Çünkü kan dolaşımını hızlandırarak üzerinizdeki yorgunluk ve halsizlik hissini ortadan kaldırır. Bu hisler bedensel yorgunluğun yanı sıra stres temelli hislerdir. Ayrıca sağlık problemleri yaşayan kişilerde sinirsel kasılmaların ve kas ağrılarının önüne geçmektedir. Daha birçok yönüyle vücut dengelerine olumlu yönde katkılar sağlayan masaj aletleri stres için önemli bir engel ve tedavi metodudur.

 

Masaj aletlerine baktığımızda ise bölgesel rahatlama sağlayacak birçok cihaz Voit markası altında toplanmıştır. El masaj aletleri, ayak masaj aletleri ve genel anlamda insan vücudunun neredeyse bütün bölgelerine masaj yapılabilecek cihazlardan Crazy fit masaj aleti bunlardan bazılarıdır.

Visa Master
© Voitbayi.com her hakkı saklıdır.