Covid-19 salgını nedeniyle Müşteri Temsilcilerimiz 09:30 - 15:00 saatleri arasında hizmet vermektedir.
Voit Bakırköy Showroom

Neden Egzersiz Yapmalıyız ?

Neden Egzersiz Yapmalıyız?Sağlıklı bir insanın, istediği amaca uygun fiziksel aktiviteler yapması gerekir. Bu aktiviteler yürüme, koşma, ağırlık çalışması, bisiklet, kürek vb. egzersizler olabilir. İnsanların egzersiz seviyesi kondisyon durumu ve güç durumu bakımından üçe ayrılır.

Kondisyon kazanmak için;
Haftada 3 ila 5 gün egzersiz yapılmalı
Aktivitenin türü: Yürüme, koşma, bisiklet, kürek vb.
Egzersizin süresi:30 dakika ile 60 dakika arası olmalıdır.
Egzersizin şiddeti: Kişinin kondisyon süresine göre yavaş yavaş artırılmalıdır. Ortalama nabız sayısı max. nabız sayısının %70-90 arasındaki nabız değerinde olmalıdır. Bu da aktivite esnasında kullanılan (Koşu Bandı, Kondisyon Bisikleti vb.)cihazlarda nabız kontrolü yaparak sağlanır.

Güç kazanmak için;
Haftada 2 ila 6 gün
Aktivitenin türü: Ağılık çalışmaları ve fitness antrenmanı
Egzersizin süresi: Uygulanan programına göre değişim gösterebilir.
Egzersizin şiddeti: Kas kütlesinde büyüme isteniliyorsa doğru tekrar sayılarıyla max. kaldırabileceği ağırlığın %70’inden yukarı bir ağırlıkla çalışması gerekirken, yağ yakımı isteniyorsa 15 ve yukarı tekrar sayılarıyla ağırlık artırmaya çalışılmalıdır.

Vücut yağını azaltmak için;
Haftada 4 ila 6 gün
Aktivitenin türü: Ağırlık çalışmalarıyla beraber uygulanacak kardiyovasküler (yürüme, bisiklet vb.)çalışmalar.
Egzersizin süresi: Kardiyovasküler çalışmalardan min.35, max.60 dakika ağırlık çalışmalarında verilen programa göre değişim gösterir.
Egzersizin şiddeti: Kişinin yaş, cinsiyet, kilo durumu, yağ ve kas oranı, vücut suyu, kondisyon derecesi göz önünde bulundurularak belirlenir. Egzersiz sırasındaki ilk 20 dakika boyunca vücut glikojen depolarının 1/5 ‘ni harcar. Yağ asitlerinin kullanılması için daha fazla zaman ihtiyaç vardır.
Visa Master
© Voitbayi.com her hakkı saklıdır.