Voit Fitness Logo Voit : Biz Sizi Arayalım Voit : Canlı Destek 0.00 TL (0)
 
Voit Hızlı Arama

Yürüme ve Koşmanın Faydaları


Günlük hayatın gereklilikleri olan bazı durumlar; günlük koşuşturmaca, iş yükü, stres, yorgunluk, zaman kısıtlığı derken kendimizle her geçen gün daha az ilgileniyoruz. Spor ve beslenme alışkanlıkları gibi konulara daha az özen gösteriyoruz. En çabuk yiyebileceğimiz gıdaları genellikle sıvı yağda pişen patates kızartmasını tavuğu, dondurulmuş haldeyken şok ısıyla hazırlanıp bizlere sunulan köfteyi, yağlı hatta yemeklere ek olarak soslarında bile yüksek oranda yağ içeren gıdaları tercih ediyoruz; spor yapmıyoruz kısıtlı hareket imkanları her geçen gün kısıtlanıyor; yürüyen merdiven gibi sistemlerin yaygınlaşması gibi nedenlerle ve tabi ki başka daha birçok nedenle beraber şişmanlık olgusu yaygınlaşıyor her geçen gün fazla kilolu insan tanımı bir önceki güne göre  yaygınlaşıyor.

Sağlıklı beslenme ve “spor yapamama-yapmama”adına gelinen bu nokta malesef  fazla kilo ya da şişmanlık olgularını doğuruyor. Bunların sonucu olarak kilo almaya başlanıyor veya halihazırda bulunan kilolarımızdan kurtulmak çok zor bir hal alıyor. Peki kendi kendimize kısıtlı zaman ve  spor yapmayı engelleyen daha birçok olumsuz koşula rağmen nasıl spor yapabiliriz. Örneğin daha fazla yürüyebilir miyiz veya koşabilir miyiz; bu yürüme ve koşma hareketleri vücut ağırlığı-vücutta bulunan yağ oranı grafiğini korumamıza yardım eder mi ya da yağ oranımızı düşürme yönünde nasıl bir grafik yakalarız. İşte bilimsel anlamda sonuçları kilo-yağ dengesinde ortaya çıkarılmış son derece faydalı olan yürüme ve koşmanın vücut üzerindeki etkileri:

Düzenli olarak koşmak veya Koşu Bandında ,yine çok önemli bir detay: düzenli olarak, çalışmak bilimsel verilere göre vücudun yağ ve karbonhidrat oranını azaltır. Vücut ağırlığındaki fazla yağ, yürüme ve koşu hareket mekanizması sayesinde azalma eğilimi gösterir;düzenli bir biçimde yapıldığı ve bazı ek faktörlerle,örneğin; beslenmede kalori dengesine gösterilecek özenle kilo verme sağlanır. Ayrıca ;vücuttaki toksinler ter yoluyla dışarı atılır. Dolaylı ya da direk yolla yapılan yürüyüş ve koşu hareketleri, insan metabolizmasını birçok açıdan olumlu yönde etkiler; direk yolla yürüyemiyorsak,koşamıyorsak evimizde kolaylıkla bulundurulabilecek bir Koşu Bandıyla mekanik olarak bu hareketleri yapabiliriz. Koşu bantları klasik yürüyüş ve koşma hareketinin birebir aynısını sağlayan sistemlerdir. Koşu bantlarıyla yürüyüş ve koşu tempomuzu, Koşu Bandı sistemlerindeki teknolojik yapıyı kullanarak kolaylıkla artırabilir ve vücut mekanizmamıza uygun şekilde kalori yakımı sağlayabiliriz. Bunların yanı sıra düzenli olarak koşan insanlarla koşmayan insanlar arasında yapılan bir araştırma da koşan insanların hastalıklara karşı direncinin koşmayanlara göre çok daha ileri seviye de olduğu açıklanmıştır. Stanford Üniversitesinin verdiği veriye göre düzenli olarak koşan insanların koşmayanlara göre yüzde 45-50 oranında daha az sağlık problemi yaşadığı bildirilmiştir. Diğer bir bilimsel bulgu da Almanyada Ulm Üniversitesinde ortaya çıkarılmıştır. Bu sonuca göre; koşmanın zekayı artırdığı kesin olarak kanıtlanmıştır. Koşmanın konsantrasyon,görsel zekayı artırdığı; uyku kalitesini arttırdığı ortaya çıkarılmıştır.

Doğru koşu için günde 10-20 dakika koşu ve aralarında 2-5 dakika yürüyüşle bu koşu sürelerinin 3 kez tekrarlanması yani günde yaklaşık 40-70 dakikalık bir çalışma önerilir. Bu doğru koşu için öngörülen süreler dolaylı koşu olarak tanımlayacağımız Koşu Bandında yapılan çalışma da Koşu Bandının sağladığı bir takım teknolojik artılarla günde 15-30 dakikadır.
Diğer Faydalı Bilgiler
1 Neden Egzersiz Yapmalıyız ?
2 Uygun Ayakkabı İle Koşunuz
3 Yiyerek Zayıfla
4 Koşu Bandı ile Zayıflama
5 Koşu Bandında Yürümek
6 Eliptik Bisiklet ve Koşu Bandı
7 Kondisyon Bisikleti ile Fitness
8 Koşu Bandı Kalori Yakımı
9 Koşu Bandı Minderi
10 Koşu Bandı Programı
11 Aikido Kıyafetleri
12 Ayak Masajı nın Faydaları
13 Eliptik Egzersiz Aletlerinin Artıları
14 Koşu Bandı Bakımı
15 Koşu Bandı Elektrik Tüketimi
16 Masajın Tarihçesi ve Türkiyede Masaj
17 Mekik Hareketinde Püf Noktalar
18 Pilatesin Doğuşu
19 Stres ve Masaj Aletleri
20 Voit Marka Küreklerde Egzersizin Faydaları
21 Yürüyüş Sırasında Nasıl Giyinmeliyiz
22 Voit Koşu Bandı Elektrik Tüketimi
23 Voit Koşu Bandı Ses Seviyesi
24 Voit Online Mağaza
25 Voit ile Kronik Yorgunluklara Son
26 Günde Minimum Zamana Yayılan Spor
27 Koşu Bandı Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler
 
Koşu BandıKondisyon Bisikleti Eliptik CihazAğırlık Merkezi KürekMasaj Aleti Salon Tipi Aletler
Mekik Sehpası Dumbell (Dambıl) Setler Langırt Masa TenisiHava Hokeyi Basket PotasıPilates ve Jimnastik Ürünleri
Spor Tekstil Aksesuarlar Boks AksesuarKarate AksesuarJudo AksesuarAikido AksesuarFutbol Topları
Basketbol Topu Voleybol ToplarıHentbol Topları


Ana Sayfa    Hakkımızda     Yardım    İletişim     Sipariş Sorgula    Banka Hesap Numaralarımız     Voit E-Katalog
Voit Güvenli Alışveriş

Türkiye'nin En Büyük Voit Online Alışveriş Merkezi
© Copyright 2008 - 2011