Voit Fitness Logo Voit : Biz Sizi Arayalım Voit : Canlı Destek 0.00 TL (0)
 
Voit Hızlı Arama

Koşu Bandı Bakımı


Koşu Bandınızla yaptığınız spor aktivitesinden hem daha çok keyif almanız hem de Koşu Bandınızın ömrünü uzatmanız amacıyla belli sürelerde yapmanız gereken bazı bakımlar gerekmektedir. Bu bakımlar Koşu Bandının rahat çalışmasını, bakım, koruma sağlamayı ve sürtünmeyi azaltarak Koşu Bandı sistemlerinin daha uzun süre kullanımını sağlamaktadır.

 

Peki, Koşu Bandı bakımı nasıl yapılır? Hangi sıklıkta yapılmalıdır? Öncelikle Koşu Bandı bakımı için gerekli olan şeyler biraz Koşu Bandı yağı, belki biraz bezdir. Koşu Bandı ince uçlu tüplerle kullanılacaksa; Koşu Bandını bir kenarından kaldırıp bandın altına yaklaşık 50 cm boyunca ince bir şerit halinde önden arkaya doğru yağ dökülür. Daha sonra aynı işlem bandın diğer tarafında tekrarlanır. Aynı işlem diğer taraftan tekrarlanarak bakım sonlandırılır. Yağlama bakımı bitiminde cihazı çalıştırıp üzerinde 1 dakika yürüyerek yağın yayılmasını sağlayın. Dökülen yağ çok fazla olmamalıdır. İnce uçlu tüpler sayesinde zaten aşırı bir yağ kullanımı gerçekleştirilemez. Ayrıca yağın fazla döküldüğü yerler bir bez yardımıyla temizlenir. Bu uygulama sırasında Koşu Bandı cihazı kapalı durumda olmalıdır.

 

İnce tüp dışında sprey biçiminde olan yağlarda vardır. Spreyle yukarda belirtilen işlem gerçekleştirilir. Sprey kullanımı en ekonomik metottur çünkü fazladan yağ harcanması bu kullanım şeklinde minimum düzeydedir.

 

Koşu Bandı yağları Koşu Bandında uygulandıkları yüzeyde duru, hidrofobik silikon film oluşturarak bandın rahat çalışmasını sağlarlar. Koşu Bandı yağları yüksek yayılma ve yağlama sonucu özellikleri taşırlar. Ayrıca geniş bir sıcaklık aralığında dayanıklılığını ve özelliklerini koruyabilmektedirler. Koşu Bandınızı yağlamanız, sürtünmeyi azaltacağından elektronik ve mekanik düzenek için çok önemlidir. Koşu Bandının çalışması sırasında fiziksel olarak meydana gelen sürtünme ve aşınmayı minimum seviyeye indirmenize yardımcı olan bu yağ türüyle yapılan bakımla bandın rahat hareket etmesi sağlanarak Koşu Bandı motorunun zorlanmasının da önüne geçilmiş olunur ve böylelikle Koşu Bandı motorunun ömrü uzatılır. Bu bakım işlemi birkaç dakika içinde tamamlanabilen pratik bir uygulamadır.

 

Koşu Bandı arızalarında en büyük etkenler Koşu Bandında yağlama yapılmaması ve farklı amaçlar için üretilmiş yağların Koşu Bandı bakımlarında kullanılmasıdır. Koşu Bandınızdan tam performans almak için özel bir alaşım olan likit yağ bazlı bakım yapılmalıdır. Her 8-9 kullanımdan sonra Koşu Bandı bakımı yapılması tavsiye edilir.
Diğer Faydalı Bilgiler
1 Neden Egzersiz Yapmalıyız ?
2 Uygun Ayakkabı İle Koşunuz
3 Yiyerek Zayıfla
4 Koşu Bandı ile Zayıflama
5 Koşu Bandında Yürümek
6 Eliptik Bisiklet ve Koşu Bandı
7 Kondisyon Bisikleti ile Fitness
8 Koşu Bandı Kalori Yakımı
9 Koşu Bandı Minderi
10 Koşu Bandı Programı
11 Aikido Kıyafetleri
12 Ayak Masajı nın Faydaları
13 Eliptik Egzersiz Aletlerinin Artıları
14 Koşu Bandı Elektrik Tüketimi
15 Masajın Tarihçesi ve Türkiyede Masaj
16 Mekik Hareketinde Püf Noktalar
17 Pilatesin Doğuşu
18 Stres ve Masaj Aletleri
19 Voit Marka Küreklerde Egzersizin Faydaları
20 Yürüme ve Koşmanın Faydaları
21 Yürüyüş Sırasında Nasıl Giyinmeliyiz
22 Voit Koşu Bandı Elektrik Tüketimi
23 Voit Koşu Bandı Ses Seviyesi
24 Voit Online Mağaza
25 Voit ile Kronik Yorgunluklara Son
26 Günde Minimum Zamana Yayılan Spor
27 Koşu Bandı Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler
 
Koşu BandıKondisyon Bisikleti Eliptik CihazAğırlık Merkezi KürekMasaj Aleti Salon Tipi Aletler
Mekik Sehpası Dumbell (Dambıl) Setler Langırt Masa TenisiHava Hokeyi Basket PotasıPilates ve Jimnastik Ürünleri
Spor Tekstil Aksesuarlar Boks AksesuarKarate AksesuarJudo AksesuarAikido AksesuarFutbol Topları
Basketbol Topu Voleybol ToplarıHentbol Topları


Ana Sayfa    Hakkımızda     Yardım    İletişim     Sipariş Sorgula    Banka Hesap Numaralarımız     Voit E-Katalog
Voit Güvenli Alışveriş

Türkiye'nin En Büyük Voit Online Alışveriş Merkezi
© Copyright 2008 - 2011